пʼятниця, 28 грудня 2018 р.

Плетемо Дідуха

Берегиня Руського Православного Кола Ясна Яковенко проводить майстер-клас з плетення Дідуха на пл. Маяковського в Запоріжжі. 24 грудня 2018 р.


четвер, 27 грудня 2018 р.

Різдвяні розповіді

Жерці Вадим Божевой Літвінов та Ярина Яніна від громади РПК "Внуки Велеса". Запоріжжя, 24 грудня 2018 р.


середа, 26 грудня 2018 р.

Про Дідуха і Коляду

Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про Дідуха і Коляду. 24 грудня 2018 р.


вівторок, 25 грудня 2018 р.

субота, 22 грудня 2018 р.

Коляда нове сонячне коло починає


Людське життя залежить від природних явищ, які сприймалося через мітологічні події. Одними з головних Богів для людства були небесні світила Сонце та Місяць. Саме їх найбільше шанували люди і поклали спостереження за їхнім небесним рухом у календарну та світоглядну систему. А разом із тим були придумані різноманітні обряди, щоб долучити людей до світотворення, де вони мали відчути свою причетність до Божого світу і прагнули допомагати Богам, як їхні помічники на землі, творити цей світ.

четвер, 20 грудня 2018 р.

Дідух - символ нашого Роду

Берегиня Руського Православного Кола Ясна Яковенко є організатором ряду просвітницьких заходів, де популяризуються звичаї українського народу. Так перед Різдвом Божича-Коляди в школах та на громадських заходах міста Запоріжжя та області були проведені майстер-класи з плетення Дідуха. Допомагав їй проводити заходи волхв РПК Світовит Пашник. Людям розповідали про рідні свята, календарні системи, звичаї та обряди нашого народу. І, звісно, основна розповідь була про значення Дідуха в обрядовості України. Кожен учасник дійства сам плів собі маленького Дідуха. Маємо надію, що багато учасників наступного року заготовлять колосся і для своєї родини сплетуть великий Дідух - символ нашого Роду.

середа, 19 грудня 2018 р.

Хто такий "святий" Миколай?

У зв'язку з масовим психозом рабів бога Ізраїлю, хочемо нагадати їм історію з життя "святого" Миколая.
Довідка: Микола́й (грец. Νικόλαος, Nikólaos, лат. Nicolaus; 15 березня 270 — 6 грудня 343/352) — римський християнський священик грецького походження, єпископ Мирський. Народився у Патарі, Лікія, Римська імперія

понеділок, 17 грудня 2018 р.

Де має запалюватися Святий Вогонь для України?

Пластуни привезли в Україну вогонь миру з Вифлиєму (тобто юдейського Бедламу, де Марія народила Ісуса «межі бидляти»). Тепер цей вогонь рознесуть по всій Україні, в тому числі і на острів Хортиця. Так що вас закликають приєднатися до юдейської святості і славити їхніх біблійних казкових персонажів, тобто бути рабами бога Ізраїлю. Приклад їхньої церковної молитви:

«Дякуючи з острахом і трепетом, як раби недостойні, Твоєму милосердю, Спасе і Владико наш, Господи, за Твої благодійства, що їх щедро подав Ти рабам Твоїм, припадаємо і хвалу Тобі, як Богові, приносимо і жалісно взиваємо: визволи з усякого лиха рабів Твоїх і завжди, як Благий, на добро наверни волю всіх нас, щиро молимось Тобі, вислухай нас і помилуй.»

неділя, 14 жовтня 2018 р.

Богославлення на Хортиці 14 жовтня 2018 р.

Духовні провідники РПК волхв Світовит, волхв Яромир  (Дніпро) та жриця Ярина правили Богославлення на священному острові Хортиця. Обрядодійство проходило на святилищі-обсерваторії, якому понад 4 тисячі років.


неділя, 30 вересня 2018 р.

Покрова пресвятої Матері-Землі

1 жовтня ми, діти Матері Землі, святкуємо Покрову. Але саме ніч перед святом є сакральна, бо цієї ночі відбуваються перетворювання. Сьогодні 30 вересня на острові Хортиця, під керівництвом нашого духовного провідника волхва Руської Православної Віри Світовита Пашника, відбулося святкування Покрови.

неділя, 23 вересня 2018 р.

Осіннє рівнодення - свято Переходу

23 вересня - Свято Осіннього Рівнодення, коли все в Природі наближається до завершення активної чоловічої пори року, набуває рівноваги і саме сьогодні разом з Сонцем, що переходить із зодіакального знаку Діви до знаку Ваги, здійснюється перехід до символічно жіночої половини року. Наступає панування осіннього прояву сонячного божества Миробога. 

субота, 15 вересня 2018 р.

З осіннього рівнодення - правління Миробога

До студії Ранок:Запоріжжя завітав Світовит Дмитрович Пашник - верховний волхв ДЦ "Руське Православне Коло".
Поговорили про давні українські традиції та свята, зокрема про свято осіннього рівнодення.


середа, 5 вересня 2018 р.

Священні камені Івано-Ганнівки (видиво)

Волхв РПК Світовит Пашник взяв участь у дослідженні священних каменів на околиці села Івано-Ганнівка Запорізького району. Це була виїзна мандрівка Інституту сакральної географії (Просторові практики). Також були присутні активісти Інституту Юрій Завгородній, Олег Власов, Віктор Шокарев, які висловили свої думки щодо побаченого. Різноманітні лунки на валунах є на багатьох каменях, але два об'єкти не залишили сумніву їх штучного походження через великі розміри, що не могло спричинити природне вивітрювання. Це дає можливість припусти, що ці каміння мали культове призначення.

День знань пройшов в бойовому режимі

З початку навчального року в Січовому колегіумі (Запоріжжя) відкрився спортивний гурток Школи козацького бойового мистецтва "Спас". Тренер - Ярослав Щетінін.


понеділок, 27 серпня 2018 р.

Хортиця язичницька. Путівник для городян і гостей Запоріжжя

Минає літо, і так вийшло, що ми завершуємо цикл публікацій про найважливіші екскурсійні об'єкти Хортиці. Сьогодні мова про острів язичницький, можна не лише побачити його, а й доторкнутися до глибини віків. Однак є й речі, недоступні для подорожуючих. Розповімо й про них.

Максим Остапенко: Стоунхендж-2 і наше Хортицьке святилище — однотипні

Кажуть, що після завоювання Єгипту Наполеон звернувся до своїх солдатiв зі словами: «40 століть дивляться на нас з верхівок цих пірамід». У Запоріжжі ж будь­який городянин чи гість міста, прогулюючись Хортицею, може буквально доторкнутися руками до, звичайно ж, менш масштабного, але за своєю суттю подібного культового об’єкта, якому теж щонайменше 40 століть.

Хранителька енергії поколінь

Запоріжці мають бути найщасливішими людьми у світі, сповненими енергії та сил робити світ кращим. Адже в нас є Хортиця — острів надзвичайної сили, яка накопичувалась та примножувалась тисячоліттями. Лише година, проведена на цьому острові, допоможе вирівняти енергетичний баланс організму, покращить настрій та поверне віру у свої сипи. Спробуйте! А ми разом із волхвом Світовитом Пашником розкажемо про місця, де концентрація сили найбільша.

пʼятниця, 17 серпня 2018 р.

Волхв РПК Світовит Пашник про священні символи

12 серпня 2018 р. після недільного богославлення рідновіри побували на запрошення в конференц-залі Санаторія-профілакторія ПАТ «Запоріжтрансформатор» на Хортиці. 
Волхв РПК Світовит Пашник розповів про світогляд Предків, Символи Держави та Хортиці. Відео В'ячеслава Мороза.


понеділок, 13 серпня 2018 р.

Про правила поведінки на святилищі та догляд за ним

Волхв Світовит Пашник розповідає про правила поведінки на святилищі та як за ним доглядати.
Відеозапис 12 серпня 2018 на Хортиці. Відео В'ячеслава Мороза.


середа, 8 серпня 2018 р.

Про серпневі свята волхв Світовит Пашник

В гостях Суспільного Запоріжжя верховний волхв РПК Світовит Пашник



Про діяльність Руського Православного Кола

Верховний волхв РПК про діяльність Духовного центру "Руське Православне Коло"
Наш сайт https://svit.in.ua
Шановні друзі, не забувайте підписатися на наш канал та за можливості скласти пожертву на розвиток рідної духовності.


неділя, 5 серпня 2018 р.

Стародавнє святилище Велеса на Хортиці

Верховний Волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник розповідає про стародавнє святилище Велеса на Хортиці.
Наш сайт https://svit.in.ua
Шановні друзі, не забувайте підписатися на наш канал та за можливості скласти пожертву на розвиток рідної духовності.



пʼятниця, 3 серпня 2018 р.

Вітер мак розвіяв - Маковія!

Свято Макового Спасу відзначили в селі Гнаровське Вільнянського району Запорізької області. Організувала свято громадська організація "Одна Родина", керівники Олексій та Юлія Макаренки. До села завітали гості з Руського Православного Кола волхв Світовит Пашник та берегиня Ясна Яковенко. Вони розповіли молодим учасникам про свято та його символи, потім провели обрядодійство біля ставка з хороводами.

неділя, 22 липня 2018 р.

Перун гримить у Сварзі синій!

По всій Україні гримить Перун! Настав його наймогутніший час: 20 липня - день Перуна. На славетній Хортиці рідновіри в його честь провели богославлення.

На початку перед присутніми виступили дівчата танцювальної групи трайбл-студії "Табіті" та група бойових мистецтв "Fury Spirits".

понеділок, 2 липня 2018 р.

Купало в Миколаєві

На запрошення Бузького Козацтва волхв РПК Світовит Пашник взяв участь у святкуванні Купала в Миколаєві, що проходило в парку Перемоги.

Всі хто мав змогу й був присутній із задоволенням цікаво та жваво провів вечір за купальськими традиціями на свіжому повітрі...

вівторок, 26 червня 2018 р.

Фестиваль "Купало" в Гнаровському відбувся!

Це сталося завдяки організаторам: 
- Гнаровська сільська рада (Вільнянський р-н, Запорізької обл.), Руське православне Коло, ГО "Одна родина"; 
- виконавцям: Волхву РПК Світовиту Пашнику, берегині Ясні Яковенко і жриці Ярині Яніній, народному фольклорному самодіяльному колективу "Вечорниці" під керуванням Алєйнікова В.Д., гурту з бойових мистецтв "Fury spirits" учасникам самодіяльності Гнаровського СБК, а також всім, хто брав активну участь в обрядовому дійстві;

понеділок, 25 червня 2018 р.

Купальська ніч на Хортиці

День літнього сонцевороту – це прощання с пануванням весняного Бога Сонця Ярила і водночас зустріч з літнім проявом сонячного божества Купала. Прийшов час найдовших днів, коли сонце знаходиться в найвищій точці небесного купола і проявляє всю повноту своєї Слави, свого Сяйва та Сили, тому ім’я йому Купало.

Язичницька, поганська чи народна віра?

В суспільстві поширюють думку, що стародавня віра нашого народу називається язичництвом. І це означення начебто вже прийнято суспільством, бо так рідновірів називає христосівська церква, звісно, щоб принизити своїх опонентів. А через використання цього терміну церквою назва перейшла в науковий обіг разом із словом "поганство". З'явилася думка, що й поганство дуже нам рідне, якось на одному із білоруських сайтів побачили: "Вітаємо вас браття поганці!". Де в нашій стародавній рідновірській літературі написано, що наш народ називав свою віру "язичництвом" чи "поганством"? Ніде таке не написано, то за якою логікою ви берете від церкви назву "язичники" чи "поганці" для означення рідновір'я?

четвер, 21 червня 2018 р.

середа, 20 червня 2018 р.

Купало - свято літнього сонцестояння

Волхв РПК Світовит Пашник запрошує на Купало, що відбудеться на острові Хортиця 23 червня 2018 р.
(Подробиці у розділі Оголошення)





середа, 13 червня 2018 р.

Скеля Ушвива на Хортиці

На східному березі острова Хортиця виступає у Дніпро масивна скеля Ушвива або Ушва. На ній зараз стоїть міст Преображенського. А поруч, трохи північніше, є невеличка балка з такою ж назвою.
Краєзнавці нічого кращого не придумали і пояснили походження назви від того, що козаки на прибережних каміннях "воші ганяли", тобто прали білизну.

понеділок, 14 травня 2018 р.

Пісня до Бога

В природі все співає, принаймні те, що подає голос і те, що можемо почути. Людина, як вища істота, наситила пісню змістом і через неї ми передаємо свої емоції журби, радості, кохання, славлення...
Будь-який обряд має проходити супроводження співом, а ще краще у супроводі музичних інструментів, танців. Це звеличує саму дію, у вібраціях відчуваємо розчинення в просторі, тобто в божественній сутності.
Давня волхівська наука у Велесовій книзі нам також нагадує за нашу пісню, надаючи їй духовного змісту із зверненням до Бога. А Бог для нас – то Природа навколо, і її сприймаємо через мітологічні образи:

четвер, 10 травня 2018 р.

Битва Святополка Окаянного з Борисом та Глібом

Мова піде про міти навколо Святополка Володимировича або Святополка Ярополчича, прозваного Святополком Окаянним. Літопис нам повідомляє, чому Святополк числився за двома батьками, бо князь Володимир, вбивши свого брата Ярополка "став жити з жоною брата, грекинею, а була вона вагітна. Від неї він і родив Святополка. А від гріховного коріння – лихий плід буває. Тому, що була раніше мати його черницею, а, по друге, [оскільки] Володимир жив з нею, не одружившись, то був він плодом перелюбства. Тим-то й отець його не любив, бо був він від двох батьків: од Ярополка і від Володимира." [5, 46].

Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь

Легендарна розповідь про засновників Києва братами Києм, Щеком і Хоривом та їхньою сестрою Либідь має мітологічне походження. Багато дослідників про це пише. Проте, знаходяться науковці, які вірять в справжність події і намагаються віднайти їхнє місце в історичному процесі. Звісно, що іноді так буває, коли історична особа могла обрости легендами близькими до якогось божества, отримати навіть його ім'я. Але скудність історичних відомостей про цю подію виключають таке перетворення. Ми ж підкріпимо мітологічну версію прикладами зі світогляду та символізму наших предків.
Звернемося до літопису "Повісті временних літ" (ПВЛ), щоб мати повне уявлення про цю легенду і дійових персонажів:

Хортиця – духовний човен Роду

У кожного народу є свої особливі місця, які набувають статусу сакральності. Наче сам Бог там перебуває і все навколо красою буяє. Такі місця наділяються легендами, мітологією, на них ідуть люди, щоб побувати на святому місці і отримати духовне натхнення.

Одним із таких місць для українців є найбільший острів на Дніпрі – Хортиця. Цей острів став символом волі України – осередком Запорозького козацтва, оплотом боротьби із загарбниками. Тут формувалася слава нашого народу, що досі підтримує наш духовний поступ, що дає наснаги нам жити на святій Богом даній Землі.

середа, 9 травня 2018 р.

Сосну підпалили – Галю заміж віддали

Є відома пісня про Галю "Їхали козаки із Дону додому". Любили у нас колись її співати за столом. Проста, весела і навіть про зміст мало хто задумувався. Може б і далі собі співали і горя не знали...

В 90-х роках, коли їздили до Києва у справах Рідної Віри, то знавець минувшини Михайло Молявко цікаво розповідав і про історію, і про давню віру. Пам'ятаю, слухали ми його біля святилища Хвойки (це те, що викладене з каміння біля Музеї історії України): зростом невеличкий, очілля, вишиванка – все підкреслювало в ньому справжнього українця, що закоханий у свою культуру.

неділя, 6 травня 2018 р.

Трійця на Хортиці

Сьогодні, 6 травня 2018 р., на острові Хортиця Руське Православне Коло відзначило свято Трійці. Це сакральне число для Землі. Воно означає, що два різні компоненти об'єднуються разом, складаючи воєдино свої здібності і цей сплав породжує третю силу, яка не існувала до нині. Вона відкриває нові можливості для творчості, надихає використати свої особливі риси, щоб розширити межі діяльності.

неділя, 29 квітня 2018 р.

Острів Хортиця добре відомий своїми сакральними топосами й місцями сили в цілому (печери, древні святилища, дніпровські пороги та ін.), тож ми з колегами не могли не скористатися нагодою реалізувати свій давній задум - почати проведення польових семінарів із сакральної географії, відвідуючи та вивчаючи якісно відмінні точки простору по всій країні, а далі й регіоні та за його межами. Хоча варто віддати належне ентузіастам, про яких піде мова далі: власне на Хортиці подібні семінари проходять не вперше.

вівторок, 24 квітня 2018 р.

Субота - Божий день

Шостий день тижня між п'ятницею та неділею в сучасному календарі називається субота. Переважно при п'ятиденному робочому тижні субота з неділею вважається вихідними днями.

Субота в Біблії
Хибно вважають, що українська назва походить від жидівського "шабат" (відпочинок). Вперше Біблія про особливий статус "дня сьомого" згадує у другому розділі книги Буття, коли Бог благословив день суботній і освятив його. Надалі "сьомий день" був включений в число Десяти заповідей як регулярний дня відпочинку, присвяченого поклонінню Богу, інші шість днів були зайняті роботою.

вівторок, 10 квітня 2018 р.

Весна іде - красу несе (видиво)

Рідновіри 8 квітня 2018 р. на священному острові Хортиця привітали Весну, яка перемогла холоднечу і зараз крокує нашою землею пробуджуючи Природу. Богославлення проводили волхв Світовит Пашник, жерці: Божевой Літвінов, Ярина Яніна, Микола Кардач, Зорелада Саленюк. Побратими Роман та Олег пройшли обряд посвячення і приєдналися до Роду.

понеділок, 2 квітня 2018 р.

Сакральний світ Хортиці

"Філософський клуб" Запорізької державної інженерної академії

«Сакральний світ Хортиці: світоглядні аспекти».
Доповідач: Світовит Пашник (м. Запоріжжя). 30.03.2018 р.


понеділок, 26 березня 2018 р.

Великдень на Хортиці (видиво)


Рідновіри Руського Православного Кола 25 березня 7526 (2018) року на острові Хортиця зібралися відзначити Великдень на стародавньому святилищі-обсерваторії. Урочисте Богославлення провели волхв Світовит Пашник, жерці Божевой Літвінов та  Микола Кардач а також жриці Ярина Яніна та Зорелада Саленюк.
Рідновіри привітали весь рід з Великоднем, прославили новий прояв Сонця - Ярила та ушанували Богів і Предків.
У цей урочистий день Зорелада Саленюк була посвячена у жриці Руського Православного Кола.
На завершення провели братчину, з освячених великодніх страв.

середа, 21 березня 2018 р.

четвер, 15 березня 2018 р.

Палаючі боги: Як у Запоріжжі триває "невидима" релігійна війна

Сотні запоріжців є апологетами тих чи інших осучаснених слов'янських язичницьких вірувань - рідної віри. Їхні дерев'яні боги з суворими обличчями гармонійно вписалися у степові пейзажі. Утім, схоже, це не всім подобається.

середа, 14 березня 2018 р.

Дуб - хортицьке Світове дерево (видиво)

Інститут сакральної географії (Просторові практики) 10 березня 2018 р. в Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці провів Семінар на тему: «Сакрально-меморіальні дерева Запорожжя». Вів засідання Юрій Завгородній. Запрошуємо подивитися доповідь волхва Світовита Пашника "Дуб - хортицьке Світове дерево".

неділя, 25 лютого 2018 р.

субота, 24 лютого 2018 р.

Світовит Пашник на зустрічі з вихованцями "Спас-Вихор"

В запорізькій школі № 81 відбулася зустріч волхва РПК Світовита Пашника із вихованцями козацької школи "Спас-Вихор" на чолі з Василем Прокопенком. Діти почули прозповіді про наш Рід та Країну, державну символіку, а також світогляд предків, стародавні святилища, священні дерева та образи. На завершення діти підготували розповідь про славного князя Святослава Хороброго.

середа, 21 лютого 2018 р.

На Хортиці спалили "Чарівний Возик"

Сьогодні зранку 21 лютого 2018 р. працівники НЗ "Хортиця" повідомили, що спалили агітаційний возик РПК, де майстри-рідновіри реалізовували свої вироби: образи Богів, обереги, ляльки-мотанки, вишиванки, книжки і т.п. Також тут проводилися зустрічі і бесіди з прихильниками рідновір'я.

Світовит Пашник та Вадим Літвінов виїхали на Хортицю і по ходу оглянули кілька святилищ острова.

четвер, 15 лютого 2018 р.

Православ'я – Віра наших Предків

Ми славимо Праву – від того і звемося православними!

Наше духовне об'єднання називається Руське Православне Коло. Якщо питання щодо Русі виникає не часто, бо всім зрозуміло, що наша країна історично називалася Русь, а ми є русинами. За основу свого віросповідання, звісно, ми брали саме Руську Віру з її пантеоном Богів. То з назвою Православ'я виникають іноді непорозуміння. Ось не називалася так наша Віра і все тобі, бо й доказів історичних не маємо, тобто в документах не збереглося. Якщо подивитися, то й Віри нашої не збереглося, адже Велесову Книгу визнавати не хочуть, а відголоски народної творчості взагалі дехто приписує до вигадок етнографів ХІХ ст.

понеділок, 12 лютого 2018 р.


Олексій та Юлія Макренки 11 лютого для дітей в селі Гнаровське Вільнянського району Запорізької обл. організували свято Колодія. До села завітав волхв Світовит Пашник і В'ячеслав Мороз. Гості розповіли, як за народними звичаями проводилося свято і дітлахи залюбки взялися його відтворювати. Було цікаво, пізнавально і весело.

Національний фестиваль в Запоріжжі

Вчора 10 лютого була на Нацфесті. Вирішила що фотоапарат в мене для того, щоб я зі всіма сфотографувалась. Тепер бачу що не всіх сфотографувала. Люди та атмосфера були приємні. Дивилась як хлопці деруться, як правильно стріляти, потім дівчинка показувала як рятувати. Була цікава лекція по історії нашого міста. Смачний волонтерський чай з медом, лимоном, імбиром. Ветерани АТО знають його смак, а я вперше скуштувала. Була театральна вистава "Хлопчик-укропчик" для дітей та дорослих. Автор твору розповів як з'явилась ця книга. Світовит Пашник розповів про Рідну Віру, приємна дівчинка про свої листівки воїнам та присвячені подіям в Україні, вразившим її. Взнали як сортувати смиття з проектом "Кольорові відра". Проблему смиття вважаю трагедією...

вівторок, 6 лютого 2018 р.

Курочка Ряба. Переосмислення народної казки

Добрий день, мої малята, любі хлопчики й дівчата! Сьогодні я розповім вам казку. Та ви її всі знаєте і полюбляєте. Але ця казочка не проста, а чарівна, бо має зміст таємний. Сьогодні ми з вами його і розкриємо, щоб мудрість народну зрозуміти, як світ Божий твориться і як Дажбожі внуки у ньому живуть.

понеділок, 5 лютого 2018 р.

Духовні основи, організація і діяльність РПК


Що таке Руське Православне Коло? Це всеукраїнське об'єднання громад українців-русинів, діяльність яких спрямована на сповідування, пропагування і поширення Руської Православної Віри та духовних знань народу Русі-України. РПК засноване 6 жовтня 2007 р. і з того часу веде активну діяльність на території України.

пʼятниця, 26 січня 2018 р.

Скитські Боги

Для багатьох дослідників скитського світогляду є загадкою пояснення імен Богів, що й приводить до твердження їхнього іраномовного походження. Та в нашій рідній мові збереглися відголоски тих давніх імен. В цій статті спробуємо довести, що імена скитських Богів цілком можна вважати давньоруськими і вони мають пізніших відповідників. Відразу зазначимо, що Боги мають багато епітетів, одні з яких продовжують нести імена Богів, а інші ми пізнаємо тільки в назвах предметів і явищ.

середа, 17 січня 2018 р.

Дуб – хортицьке Світове дерево

Зі стародавніх часів дуб вважається священним деревом. Він часто опиняється в центрі світотворчості. Навколо нього відбувають різні мітологічні події.

У степовій частині України не часто зустрічаються ці дерева, південний кордон розповсюдження дуба звичайного (черешчатого), до якого належать і запорозькі дуби, збігається з лінією, що відділяє лісостеп від власне степу. Але вздовж Дніпра і прилеглих річках ці велетні ростуть і зараз. Тут з давніх часів буяли могутні дубові ліси.

понеділок, 15 січня 2018 р.

На Хортиці пошкодили образ Дажбога

Були вчора з друзями на Хортиці. Побачили чергове святотатство. Якесь падло зрізало дві літери с надпису образа Дажбога, що вирізьблений Мирославом Лисенком і стоїть біля святилища-яйця на схилах балки Велика Молодняга. Хай тому виродку, що підняв руку на святе, Боги і руки повикручують, раз розуму не дали.

Нагадаємо, що 13 жовтня 2017 р. був спалений образ Перуна на Хортиці. Рідновіри готуються відновлювати образ повесні. Просимо долучатися і звертатися з пропозиціями до різьбяра Вадима Літвінова за тел. 096-473-32-51, 093-017-09-30.

Світовит Пашник

Говоримо про лекції від Світовита Пашника

Бесіда ведучого телепрограми "Ранок. Запоріжжя" Віталія Бабенка з гостем Верховним волхвом Руського Православного Кола Світовитом Пашником на тему зимових свят. 12 січня 2018 р.


субота, 13 січня 2018 р.

пʼятниця, 12 січня 2018 р.

Верхи на грифоні. Легенди Запоріжжя

Жрець Божевой Вадим Літвінов про своє різьблення і духовний світ у програмі Віталія Бабенко "Легенди Запоріжжя"


Богоявлення на Хортиці

На 12-й день від Різдва українці святкують Богоявлення. Перед цим Сонце ввечері заходить у світові Води і освячує їх, тому називається це явище Водосвяття або Водохреща. Свято символізує поєднання чоловічої вогняної і жіночої водяної сутності. Цей шлюб називається Орданом.

Рідновіри на хортицькому стародавньому святилищі 6 січня зібралися, щоб привітати Сонце, що вийшло з Вод і радує всіх своєю появою - тому і називають свято Богоявлення. На честь божественного шлюбу правили обряд волхв Світовит Пашник, жерці Божевой Літвінов, Микола Кардач, Ярина Яніна. Після обряду молоді лицарі Братства Сталі Запоріжжя провели показові бої.

пʼятниця, 5 січня 2018 р.