вівторок, 5 грудня 2017 р.
пʼятниця, 24 листопада 2017 р.
Образ Андрія Первозваного в легендах про його похід по Дніпру: символічний та мітологічний аспект
Одним із суттєвих елементів культурної спадщини в Україні є збереження світоглядних основ наших предків, які формують сучасне життя нашого народу. Для нас важливо визначити, що є нашою самобутньістю, а що є привнесеним із чужини.
Звісно всі народи світу мали культурний взаємообмін, це стосувалося і світоглядних основ. Щось вкоренилося на нашій землі і придбало національний характер, а щось досі тяготить і виносить нашу духовну і матеріальну силу на чужину. Тому ми маємо бути зацікавленими у формуванні виключно рідних святощів, що духовно збагачують наш народ.
неділя, 15 жовтня 2017 р.
пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.
На Хортиці спалили образ Перуна!!!
Вітаю вас, любі друзі! Оце зараз, переступив поріг своєї квартири і майже зразу сів за комп'ютер? щоб розповісти про події сьогоднішнього дня. Десь на початку десятої ранку, коли їхав в переповненій маршрутці на Хортицю, мені подзвонив один знайомий, який робить на Хортиці біля нашого "Чарівного Возика", і повідомив, що образ Перуна був вночі спалений. По приїзду на Хортицю зразу пішов на Святилище. Дійсно - від образу Перуна залишилася купа попелу...
понеділок, 2 жовтня 2017 р.
Покров пресвятої Матері-Землі
Прийшли прохолодні осінні дні. Земля набирається вологи і вкривається першим листям, готуючись до зимового сну. Рідновіри 1 жовтня на 9-й день від заходу Купала і 8-й день від сходження Миробога святкували Покрову. Це шановане у козаків свято ще присвячене божественному шлюбу, тому настала пора весіль. Три основних дійства, що нас супроводжує протягом життя: народини, вінчання і поховання - уособлюються цим святом. Раніше в місячно-сонячному календарі - це був молодик-човен, який мав дати хід цим важливим подіям.
неділя, 1 жовтня 2017 р.
За традиційну родину! (видиво)
В Запоріжжі 30 вересня 2017 р. відбувся круглий стіл "Міцна родина", участь в якому взяли представники націоналістичних рухів, козацтва, духовенства, ветерани АТО, науковці та жителі міста Запоріжжя.
Верховний волхв РПК Світовит Пашник взяв участь у обговоренні важливого питання по збереженню традиційної родини, яку складає свята Трійця: чоловік, жінка, дитина.
вівторок, 26 вересня 2017 р.
Миробог прийшов до нас як добрий гість. Свято до дня осіннього рівнодення.
У колі року є дві точки переходу: весною, коли період зимовий жіночій змінюється на період літній чоловічій, а восени навпаки. Рівно 6 місяців тому ми засівали землю, як і своє життя зернами бажань і вибором цілей. Тепер – час збирати урожай. Разом з тим, як ми отримуємо щедроти матінки Землі, ми збираємо урожай своїх дій і втілених бажань, бо життя, яке ми маємо, то є наше творіння. Як поле ми засіваємо його своїми помислами, зрощуємо і піклуємось своїми вчинками і отримуємо урожай у вигляді подій нашого життя.
24 вересня ми відзначали природне свято Рівнодення. Свято Урожаю. Свято, коли літнє Сонце Купало передає правління осінньому Миробогу. Саме в ці дні здійснюється перехід до наступного періоду року, який символічно пов'язується з жіночістю. Тому що період активної, фізичної діяльності закінчується і тепер ми маємо час приділити увагу собі, своєму внутрішньому стану. Переглянути і переоцінити ставлення до себе і оточення, зазирнути до внутрішнього світу у пошуках нових ідей, щоб весною втілити їх знову. Розкрити і розвинути свої здібності ширше, обернутись у Душу, щоб пробудити нові таланти – істинні цінності Душі і багатство Духа.
пʼятниця, 21 липня 2017 р.
Рідновіри прославили Перуна на острові Хортиця (видиво)
На стародавньому святилищі предків, що відтворене на острові Хортиця, 20 липня рідновіри відзначили свято Перуна. В цей день також прославляють воїнів, бо Перун є опікуном війська, як земного так і небесного. Дівчата провели віншування молодих воїнів дубовими вінками для мужності і сили, що йде від перунового дерева. Спільні хороводи, обрядові танці і пісні прикрасили цей святковий день. Богославлення провели волхв Світовит Пашник, жерці Божевой Літвінов, Ярина Яніна та Микола Кардач. Дякуємо за допомогу в організації свята Національному Корпусу (кер. Максим Зайченко) та групі "Fury Spirits" за чудовий показовий бойовий виступ.
понеділок, 17 липня 2017 р.
Дослідження правого берега Дніпра напроти о.Хортиця (видиво)
Інститут сакральної географії 8 липня 2017 р. здійснив мандрівку вздовж правого берега Дніпра напроти острова Хортиця. Метою дослідженні були сакральні місця, які могли використовувати наші предки: печери, валуни, жертовники, астрономічні візири, укріплення. За матеріалами подорожі планується зробити доповідь на одному із семінарів чи конференції.
Додаток: продовження від 4 вересня 2017 р.
Додаток: продовження від 4 вересня 2017 р.
четвер, 13 липня 2017 р.
Волонтери привітали 55 артбригаду
Сьогодні командування 55-ої артбригади, представники обласної влади, Волонтерські вареникиZP, Руське Православне Коло та талановита плеяда запорізьких артистів привітали пушкарів з поверненням на постійне місце дислокації на рідну запорізьку землю. Все, як завжди у нас буває: душевно, по-рідному і смачно!
четвер, 6 липня 2017 р.
Молодіжно-спортивний фестиваль проходив протягом 3 днів на території санаторію-профілакторію Запорізького національного університету. У заході взяли участь понад 100 дітей у віці 7-18 років як із Запоріжжя, так і інших міст з усієї України. Організаторами фестивалю стали Всеукраїнська федерація «Спас» та Запорізька обласна федерація ушу.
Під час святкування Івана Купала юних спортсменів не злякав навіть дощик, який накрапав практично весь вечір.
субота, 1 липня 2017 р.
Козацька слава на Купала в Миколаєві
В м. Миколаїв відбулося величне свято Купало. До його проведення долучилися ряд організацій міста. Дійство проходило на узбережжі Південного Бугу на Алеї козацької слави, що знаходиться в парку "Перемоги". Це місце вже стало традиційним для купальського дійства. Натхненниками проведення свята стало Бузьке козацтво на чолі Сергія Щербакова та Антоніни Квасниці.
понеділок, 26 червня 2017 р.
неділя, 25 червня 2017 р.
В селі Гнаровське палало величезне купальське вогнище
Яскраве свято Купало відбулося в селі Ганаровське. Свято прикрасили піснями, музикою, танцяіми, а також обрядодійством з ляльками Купали і Марени, деревом роду Купайлицею, хороводами і вінками, вогняним колесом та ігрищами. Під кінець свята всіх вразило величезне вогнище, навколо якого водили хороводи і співали пісні. Все завершилося великим гулянням і веселощами.
Подяку всім учасникам висловлює головний організатор дійства Олексій Макаренко.
субота, 24 червня 2017 р.
Купало на Хортиці (видиво)
Мешканці міста Запоріжжя та чисельні гості на священному острові Хортиця відзначили свято Купало. Воно присвячено літньому сонцестоянню, коли дні найдовші, а ночі найкоротші. Саме тоді Сонце має найбільшу силу, воно переходить із стану юнака в зрілість. Тому Купало, як літнє Сонце вважається блогом плодючості і його ще називають Райбогом. Золотава пшениця під синім небом прикрашає обійстя наших селищ. Люди зібралися на березі Дніпра, щоб бачити, як Сонце сідає за обрій і тим вступає у шлюб із Водою, тому Купала і Марена - головні герої цього святкового дійства, вони дають приклад молодим людям творити нові родини. Пусканням вінків, купанням і стрибанням через вогнище проходило головне свято літа. А молоді воїни на цьому святі показували свою звитягу у показових боях.
пʼятниця, 23 червня 2017 р.
Гнаровська громада планує створити етносело (видиво)
Громада села Гнаровське планує створити на території селищної ради етнографічний комплекс. Цьому сприяє селищна рада на чолі Олександром Доновським. За порадою берегині РПК Ясни Яковенко, першим етапом планується створення на мальовничій галявині біля ставка паркової скульптури з відтворенням давньої обсерваторії. Волхв Світовит Пашник запропонував схему святилища згідно досліджень давніх пам'яток і символіки. У цій парковій зоні планується проводити етнографічні дійства. Досвід у цьому плані селяни мають завдяки постійним культурним заходам, що організовує співоча родина Макаренків.
четвер, 22 червня 2017 р.
Рідновіри на сонцестояння ушанували Купалу (видиво)
Руське Православне Коло на день літнього сонцестояння 22 червня провело богославлення на святилищі-обсерваторії наших предків, що на острові Хортиця. Спочатку у цей знаменний день були проведені посвячення у рідновіри, а потім для прочан правили на честь літнього Сонця Купала. Богославлення здійснили волхв Світовит Пашник та жерці Божевой Літвінов і Ярина Яніна, допомагав В'ячеслав Мороз.
Цю подію на Хортиці висвітлила група з телеканалу TV5.
неділя, 23 квітня 2017 р.
Особливості Української Національної Віри
Наш народ має свій шлях духовного життя. На самобутність народу впливало все, що його оточувало: історія, місце проживання, звичаї, промисли, побут, творчість, мова... Все це формує особливості національної віри.
У своїй основі світоглядні погляди людей та мітологія досить близькі, але мають відмінності у віровченнях, які склалися через різне тлумачення побаченого. Найголовніше, що відрізняє ту чи іншу віру – це формування спільноти однодумців, що під однією ідеєю прокладають собі життя. Тому для кожного народу, що створив собі державу (або прагне створити) важливо сформувати національну ідею, щоб вона працювала на благо державної спільноти.
понеділок, 27 березня 2017 р.
Великдень на стародавньому святилищі Хортиці (видиво)
Рідновіри відзначили свято Великодня на хортицькому святилищі. Богославлення провели духовні провідники Руського Православного Кола: волхв Світовит Пашник, жреці Божевой Літвінов та Ярина Яніна, а також посестра Зорелада Селенюк. Перед учасниками виступив Клуб історичного фехтування "Стезя" під керівництвом Сергія Панченко.
неділя, 5 березня 2017 р.
Рідновіри зустріли Весну на Хортиці
Гарного сонячного дня запорозькі рідновіри зібралися на священному острові Хортиця, щоб зустріти прихід Весни. Громада РПК "Внуки Велеса" на чолі із жерцем Божевоєм Літвіновим скликали вірян на стародавнє святилище наших Предків. Волхв Світовит Пашник розпочав святкове богославлення разом із жрицею Яриною Яніною і посестрою Зореладою Саленюк. Коли прославили Богів і очистились чотирма стихіями, рідновіри утворили коло біля священного вогнища. Зустрівши Весну, рідновіри подякували Зимі і спалили її ляльку відправивши на спочинок до нового зимового сезону. З приходом Весни всі очікують зміни у своєму житті разом із відновленням Природи на рідній Богом даній Землі.
четвер, 23 лютого 2017 р.
Чи ви бували на Юрмі, на світанку?
Чи ви бували на Юрмі, на світанку? Ні? О-о! Розповім, краплинку терпіння.
Десь,на Малосмілянці, відстояв третю стражу гребенястий голосистий сторож. Темно… тихо…
– Та спи ще! Чого тебе знесло? – невдоволено скрипить внутрішня згорблена стара. – Відчепися! Не займай! –огризається мале дівча.
Навшпиньки, щоб не побудити своїх, виходжу на балкон. Зорі ще мерехтять у коловороті всесвіту. – Спить-спить? – Спить-спить! – носяться по пшениці перепілки. Одягаюсь, спускаюсь сходами вниз.
четвер, 16 лютого 2017 р.
Обряд Вінчання
Сучасні обряди Вінчання зберігають давні традиції і відображають світоглядні погляди народу. Певні відмінності у весільних обрядах та піснях носять місцевий відтінок. Даний обряд увібрав у себе основні дії від сватання і до того часу поки молода зайде до двору молодого. Зазвичай такі дії в давнину проводилися в домашніх умовах і тривали кілька тижнів.
середа, 15 лютого 2017 р.
Де на Запоріжжі весна з зимою ніяк не розійдуться
У Запорізькій області є багато "місць сили". Одне з них - поблизу села Григорівка у межах Олександрівського лісництва
Олеся Нєдєліна
Олеся Нєдєліна
Урочище Пристіни, розташоване на захід від на села Григорівка, є пам'яткою природи загальнодержавного значення. Місцевість зрізана чистими струмками, вода в яких вражає розмаїттям відтінків у різні пори року.
понеділок, 13 лютого 2017 р.
Коли новонародженого посвячують і вводять в Рід
Перші обряди новонародженого присвячуються приєднанню до Роду земного. Обрядодії узгоджуються з календарною системою, тому вона допоможе нам розібратися в послідовністю, часом проведення обрядів і їхнім призначенням.
Згідно календаря, Різдво Сонця припадає на 25 грудня (24 якщо місяць має 30 днів). На цей час біля породіллі була повитуха і найближчі родичі.
Наступний по Різдві день – свято Богородиці. Особливо шанують його жінки, оскільки воно пов'язане з Матір'ю Божою – Землею, яка, за повір'ям народжує Сонце. Плацента залишається з дитиною до припинення її пульсації і пересихання пуповини (десь через добу). Потім плаценту закопують під родовим деревом, віддаючи шану Землі.
неділя, 12 лютого 2017 р.
Велес іде - добро несе!
Свято ушанування Бога Велеса пройшло 11 лютого на острові Хортиця. Організатором свята виступила громада "Внуки Велеса". Основні дійства відбулися на святилищі-обсерваторії. Її більше коло має образ Велеса, між рогами якого знаходься Сонце.
Рідновіи подякували Велесу за доро, що він зберігає для нашого Роду, а також за знання, мудрість і провідництво між світами. Духовні провідники відображають Велеса, вони правлять обряди занурюючись у потойбіний світ, де проходить очищення, оновлення свідомості і відбувається нове народження. Горомада запросила волхва Світовита Пашника провести обряд, а йому допомагали жерці Вадим Божевой Літвінов та Ярина Яніна.
середа, 18 січня 2017 р.
Дана – Богиня Води
Важливо для українців усвідомити, що наше життя утвердилося на багатій Землі з повноводними ріками, озерами, морями, які підсилювали життєдайну сутність нашого народу. Вода є одним із головних стихій Природи, що шанувалася нашими Предками з найдавніших часів. Мітологічний образ Води не оминув жодне вірування світу. До неї зверталися як до повноцінного джерела сили. І від того, яку воду споживали люди, залежали їхнє життя. Тому в усі часи місця живої Води обожнювалися, доглядалися і освячувалися.
Підписатися на:
Дописи (Atom)