Сторінки

субота, 31 грудня 2016 р.

З Новим 7525 роком!

Онуки Дажбожі! Вітаємо з Новим 7525 роком!

Вітаємо всіх друзів з початком Нового року! Люди мають надію на зміни в своєму житті. Ми відправляємося новою рікою в нашому спільному човні-місяці. Ця подорож може бути буремною, а може пройти лагідно. І маючи духовну єдність нашого народу маємо долати свої перешкоди і спільно радіти нашим здобуткам.
Бажаємо в Новому році миру, злагоди, добробуту і щастя всьому нашому Родові! Ми йдемо разом із Рідними Богами і великою вірою в нашу перемогу!

середа, 30 листопада 2016 р.

На Хортиці виявили культовий комплекс віком 3500 р.

Чергову пам'ятку зрубної культури розкопали на Хортиці, яка в часи міді-бронзи була духовним центром Північного Причорномор'я.

Нову пам'ятку доби бронзу знайшли у Запоріжжі - на території острова Хортиця, у верхів'ях балки Куца, повідомили у прес-службі Національного заповідника "Хортиця".

вівторок, 1 листопада 2016 р.

Сакральність острова Хортиця в житті Руського Православного Кола (РПК)

Стаття Оксани Сморжевської присвячена острову Хортиця (м. Запоріжжя) як сакральному об'єкту в теоретичних розробках волхва Світовита Пашника і практичній діяльності Руського Православного Кола (РПК). Стаття написана на основі вивчення праць С. Пашника, інтернет-листування, спілкування телефоном авторки з ним. Використані матеріали електронних ресурсів: сайту РПК, електронних видань РПК, відеосюжетів. Хортиця останніми роками стала важливим центром українського рідновірського руху, насамперед завдяки археологічним дослідженням, які довели наявність на острові великої кількості святилищ періоду бронзи. Розглянуто деякі аспекти історії острова як сакрального об’єкта. Зосереджено увагу на святах та обрядах, які представники РПК проводять на території острова.

понеділок, 17 жовтня 2016 р.

Феномен Лисої Гори

Виїзний семінар з сакральної географії на тему "Феномен Лисої Гори" пройшов 15 жовтня 2016 р. в місті Василівка та урочищі "Лиса Гора". Захід відбувся за підтримки фонду "Василівський замок" та Василівської міської ради.
Відкрив семінар керівник фонду Василівський замок" Віктор Мєшков. Доповіді були присвячені Лисим Горам, як сакральним місцям багатьох країн світу, а особливу увагу було приділено запорізьким пагорбам.

середа, 5 жовтня 2016 р.

Чужих дітей не буває

Кожна дитина в світі прагне тепла та підтримки. Кожне дитяче серденько чекає на свято. А особливо діти, що відчужені — батьками, суспільством, друзями. Зробити настрій підлітків, які мають складну долю, більш яскравим та святковим – взялися депутати, громадські діячі, представники поліції.
Під патронатом народного депутата України Андрія Денисенка, з метою проведення патріотично-виховної роботи з дітьми, які з різних причин потрапили в складну життєву ситуацію, була організована благодійна екскурсія до Запоріжжя на острів Хортиця.

Покрова на Хортиці

На свято Покрови острів Хортиця зустрів рідновірів теплим днем. На святилищі-обсерваторії, якому понад 4 тис. років, сини і доньки Русі-України прославили Пресвяту Покрову - Землю Рідну, яка прийме до лона свого померлих і породить нових дітей - свята Вона для нас! Тому наші воїни свято бережуть Рідну Землю, щоб було де жити роду нашому.
Окрім запоріжців, в неділю 2 жовтня приїхали представники і духовні провідники громад з міст Дніпро, Сміла, Нікополь. Прославивши Рідних Богів і Предків рідновіри очистилися чотирма стихіями і були благословенні святим Покровом. Кожен учасник мав понести з собою віру в єдність Роду і його захист. Чарівний музичний супровід здійснили Юлія та Олексій Макаренки (колектив "Одна Родина") з села Гнаровське Вільнянського району.

понеділок, 26 вересня 2016 р.

Рідновіри зустріли Миробога на Хортиці

В гарний осінній день рідновіри на острові Хортиця зустріли Миробога - Сонце осіннє-зимового періоду. Це останнє перевтілення сонячного Дажбога в річному колі. Він стає дідом, більше не пече і стає мирним. Миробога ушановують на осіннє рівнодення. З цього часу ночі стають більшими за день. Гості-купці проводять ярмарки, а люди збираються на великі гуляння. Тому це свято ще називають Радогощ або Митнищі.

четвер, 15 вересня 2016 р.

Інтерв’ю зі Світовитом Пашником, верховним Волхвом Руського Православного Кола на тему: “Українські рідновіри: революція гідності та війна на Сході”

Воїни та волонтери разом із волхвом
на хортицькому святилищі
Шановні читачі нашого порталу "Філософія і Релігієзнавство"
Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю зі Світовитом Пашником – одним із лідерів українського рідновірства. Під час розмови гість розповів про діяльність Руського Православного Кола під час Майдану та війни на Сході України. Пан Світовит поділився тим, як допомагала його релігійна організація українським солдатам і загалом висловив свою позицію щодо війни.

середа, 31 серпня 2016 р.

Острів Хортиця - колиска запорозького козацтва на Дніпрі

В сюжеті телеканалу "Миколаїв" про острів Хортиця увійшов матеріал про стародавнє святилище та рідновірський обряд, що проводив волхв Світовит Пашник.



пʼятниця, 29 липня 2016 р.

Світлій пам'яті Ярослава Бабича


Кілька днів тому минув рік, як не стало на землі величного воїна світла, справжнього патріота, чесного, чудового чоловіка та батька, майстра своєї справи, вірного і надійного друга. Це Ярослав Бабич. Час не вгамовує біль, а ще більше роз'ятрює рани душі. Ярослава цинічно вбили, розслідування не ведеться! Найкращих людей безкарно вбивають! Та ми не будемо мовчати! Разом з дружиною Ярослава Ларисою багато друзів робить все можливе, щоб справедливість і правда перемогли! А світла пам'ять про рідного нашого Яріка не згасне у віках!

Мистецька толока "Язицтво в культурі"

23 липня за учавсті Олександра Притули, Світовита Пашника і Вадима Літвінова вийшла програма ЗДТРК "Запоріжжя" Мистецька толока №29 "Язицтво в культурі". Ведуча - Любов Москальова.


середа, 27 липня 2016 р.

Шевченко-Фест "Тарасове Запорожжя-2016"

22-24 липня 2016 року в Запоріжжі, біля пам'ятки місцевого значення: Шевченкової (Булатів) груші, успішно пройшов Другий Шевченко-Фест «Тарасове Запорожжя».

Головною метою Фестивалю є вшанування пам'яті Великого Кобзаря, Духовного Пророка українського народу Тараса Григоровича Шевченка, який сто сімдесят три роки тому відвідав Дніпрові Пороги та Славетну Хортицю. 

понеділок, 25 липня 2016 р.

Пішов на Луки Сварожі художник Сонцеслав Крижанівський


24 липня 2016 року, у Києві скорботний день. Україна і світ прощається із видатним майстром, художником, філософом, чудовою людиною, справжнім сином сонця Віктором-Сонцеславом Крижанівським.
У просторому залі Будинку Художника людно. Безмір квітів, безмір спогадів... У безмежному горі родина митця... Кожен із друзів та близьких згадує сонячну вдачу Віктора-Сонцеслава, його могутній талант, його дивовижне бачення світу - того дивного, незримого світу, який відкривається лише величним чистим душам.

Свято Перуна на Запорожжі

Свято Перуна запоріжці та гості міста за звичаєм святкують 20 липня на священному острові Хортиця. Бій бубна сповістив про початок славлення. Молитви до Рідних Богів лунали на стародавньому святилищі наших предків, якому понад чотири тисячі років. Волхв Світовит Пашник із жерцями Божевоєм Літвіновим, Миколаю Кардачем, Яриною Яніноною провели свято ушанування Перуна і воїнів. Підтримував їх співами фольклорно-обрядовий колектив "Оріани" на чолі з Наталією Лук'яненко.

вівторок, 19 липня 2016 р.

За легендами, ідол Перуна, скинутий князем Володимиром з Київських гір, подолав Дніпрові пороги і навіки причаївся біля Хортиці.

Обряд вшанування Перуна, за давнім звичаєм, проти ночі 20 липня здійснять запорізькі рідновірівці, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя з посиланням на організаторів. Традиційно вшановуватимуть Громовержця на Брагарні – одному з найвищих пагорбів острова Хортиці, біля прадавнього святилища. Це неподалік від тої частини Дніпра з піщаною косою, яку називають Перунья рень.

неділя, 10 липня 2016 р.

На Хортиці реконструювали стародавнє святилище

На острові Хортиця недалеко від профілакторію заводу "Запоріжсталь" археологи реконструювали стародавнє святилище, знайдене в ході розкопок в 2013 році. Культова споруда, що датується епохою бронзи, являє собою два кола з каменів, при цьому одне з кілець знаходиться всередині іншого. На краю конструкції стоїть висока гранітна стела - менгір.

четвер, 7 липня 2016 р.

Смілянська громада "Поклик Предків" святкує Купало

«Свято Купала тоді буває, коли Яре Сонце найвищої сили сягає. Тоді парубок коня сідлає, до дівчини свій шлях направляє…»
Ось такими слова почалося прадавнє свято «Ніч на Купала». Громадська організація рідновірів Черкаського краю “Поклик предків” жрець Олексій Скидан та його дружина обрядодій Оксана Башлакова-Скидан у ролі ведучих показали як раніше наші пращури відзначали День Купала.
Зібралося безліч різних гостей серед яких були і народні колективи: гурт «Намисто», ансамбль «Колорит», театр танцю «Арт-Модерн», Фаєр-Шоу «Сварожичі», танцювальний колектив «Соната» та багато інших.

вівторок, 5 липня 2016 р.

Казкова купальська ніч зібрала на козацькій галявині біля річки великий купальській хоровод, в якому могутні козаки та чарівні мавки танцювали поряд з багатьма мешканцями нашого міста. 
Козацька громада Миколаєва сумісно з ТСО України, ГО «Оберіг», ЗОО «Фенікс», «Равлик Добра», ГО "Урбан Миколаїв" та ще багатьма активістами та талановитими містянами створили свято, яке об’єднало традиції наших предків з сучасністю. 

понеділок, 27 червня 2016 р.

Гори, гори, Вогню... В селі Гнаровське відсвяткували Купало

В Мальовничому селі Гнаровське Вільнянського району Запорізької області цілий день ішла підготовка до свята. Сам голова сільської ради Олександр Доновський разом з Владиславом Вересом та своїми помічниками клопочуться на майданчику. Олексій та Юлія Макаренки зарання розучили з місцевими дітьми купальські пісні і підготували дію свята. Волонтерський загін на чолі родини Морозів та їхніх друзів готує куліш і вареники. З кількох сіл та Запоріжжя з'їжджаються учасники свята.

неділя, 26 червня 2016 р.

Наша Купайлиця з верби

Прихильники старослов'янської віри з року в рік зустрічають свято Купала на Хортиці, яке припадає на літнє сонцестояння. Фольклорно-обрядовий колектив "Оріани" під керівництвом Наталії Лук'яненко відкрив цьогорічне святкування. Полилися українські народні пісні, скликаючи народ до святкового майданчику. Верховний волхв РПК Світовит Пашник розповів про ушанування Купала і благословив людей на проведення свята.

середа, 22 червня 2016 р.

До нас завітав "Азов"

День літнього сонцестояння ознаменувався приїздом в Запоріжжя представників полку Національної гвардії України "Азов". Побували воїни разом із Цивільним корпусом "Азов" в ІКК "Запорозький Дуб". Там були прийняті Всеукраїнською федерацією "Спас", президент якої Олександр Притула провів екскурсію і підкреслив, що вихованці школи бойового мистецтва беруть активну участь у бойових діях в тому числі у складі "Азова". Присутні за звичаєм наших предків досипали курган біля Запорозького Дуба, тим самим приєдналися до символічної єдності народу, збереженості нашого краю.

вівторок, 21 червня 2016 р.

Сакральність Кам'яних Могил

За ініціативою доктора філософських наук Юрія Завгороднього, натхненника постійних семінарів "Сакральна географія: Запоріжжя, Україна, Світ" проведено  виїзне засідання на "Кам'яні Могили", що розташовані на кордоні Запорізької і Донецької областей. Семінар "Сакральні особливості урочища "Кам'яні Могили" присвяченого 55-річчю Українського степового природного заповідника НАН України (УСПЗ) відбувся 18-19 червня 2016 року. Учасники мали можливість полюбуватися степовими гранітними горами і розгледіти серед кам'яних брил різноманітні образи, що створила природа.

вівторок, 31 травня 2016 р.

Свято Шума (Старого Змія), 1 червня

Валерій Войтович "Шум-Шумлячий"
Свято Шума відкриває початок літа. Як повідомляє С. Губерначук, у гетитів літнє свято звалося Ата-Шум (Антахшум. – С.П.) [3, 34]. Це напевне Старий Шум, який стоїть у річному коловороті протилежно від Нового Шума (Наум), яке святкують 1 грудня. Свято Наума пов'язане з мудрістю і початком у давнину навчального періоду. За багатьма легендами різних народів символом мудрості є Змій. Перед цим святом, 30 листопада, ушановується змієборець Андра (Індра, Ондер). Він своєю палицею, мусив вбити Змія, який оновлюється (воскресає) 1 грудня. А вже 1 червня він стає зрілим або старим. Підтвердженням причетності змія до свята Шума, має своєрідний звук, який видає плазун у вигляді шипіння.

неділя, 29 травня 2016 р.

Поруйновано святилище рідновірів біля могили Івана Сірка

Голова громади "Православа" (Нікополь) Оріяна Андрусенко, повідомила, що черговий раз здійснено наругу над образом Перуна, що стоїть на святилищі поблизу могили кошового отамана Івана Сірка біля с. Капулівка. Група рідновірів виїхала на місце події, щоб оглянути святилище. Зловмисниками образ було спиляно і викрадено.
Бездіяльність правоохоронних органів, до яких неодноразово зверталася громада, приводить до чергового святотатства. Агресивність юдо-євангелістів і їхня нетерпимість до Рідної Віри приводить до розпалювання міжрелігійної ворожнечі. Тому не дивуйтеся, що відповідна реакція буде від прихильників рідновірства.
Закликаємо рідновірів докласти зусиль, щоб відновити образ Перуна. Святилища - це наше єднання з Рідними Богами і зі всім нашим Родом! Сила Перуна з нами, ми переможемо!

середа, 25 травня 2016 р.

Виключити з навчальної програми шкіл та садочків предмет «Християнська етика» (петиція)!

На сайті «Єдиної системи місцевих петицій» з’явилася ініціатива про заборону у школах та садочках предмету «Християнська етика», як такого що дискримінує права дітей на власний вибір.
Ініціатором петиції є тернопільський юрист Тетяна Семусь.
«Протягом тривалого часу поганою тенденцією стало масове порушення вимог законодавства щодо політичної, економічної та ідеологічної багатоманітності всіма без виключення освітніми закладами м. Тернополя та області в цілому, - йдеться у зверненні. Так, в дитячих садочках є нормою навчання дітей молитвам християнського обряду і здійснення виховного процесу в дусі християнських релігійних норм. Предмет «Християнська етика» включено до навчальних програм початкової освіти, нехай навіть в якості факультативу – однак, в більшості випадків не в позаурочний час, а в якості одного з уроків посеред навчального дня.

Живий Вогонь 25 травня

За церковною традицією на цей день припадає третє знайдення голови Івана Хрестителя (Предтечі). Ми визначили, що він є мітологічним персонажем і уособлює сонячне божество, різдво якого поставлене на літнє сонцестояння.
29 серпня церковники відзначають Усікновення голови Предтечі: Соломія, дочка Іродіади, за її намовленням спонукала Ірода Антипу відрубати голову Івану Хрестителю [1]. Відповідно ця подія символізує завершення літа і втрата Сонцем своєї запліднюючої дії.
За Велесовою Книгою вогняну голову Птаха-Зоря Матир-Сва з Неба приносить людям і вони запалюють її в своїх домівках у печах – там і шукайте. За легендами голову Предтечі поховали і її випадково три рази знаходили. 1 і 2 знайдення (Обретіння) Голови відзначають 24 лютого, а третє знайдення відзначається 25 травня [1].

понеділок, 23 травня 2016 р.

Берегиня Ясна Яковенко розповідає про вишивку

День вишиванки в селі Гнаровське Вільнянського району Запорізької області. Берегиня РПК Ясна Яковенко розповідає про вишивку. 19 травня 2016 р.



Світлини зі свята вишиванки: Контакт   Фейсбук
Крижанівський В. Початок Русалій
Свято Русальчин Великдень відзначається у четвер після Трійці. [1, 21]. За іншими витоками – на четвер перед Трійцею [4, 70]. Взагалі з цим питанням у різних авторів немає спільності. Логічно було б проводити аналогію з Навським Великоднем в четвер перед Великоднем, коли також поминають предків. Але тут виникає свято Зільника (церковне – Симона Зілота), яке за постійним календарем припадає на 10 травня. При шестиденному тижні це якраз і буде четвер після Трійці.
Степан Килимник теж заплутав з поняттям Зеленого і Русального тижня. Але потім вивів окремий пункт "Мавський Великдень" і зазначив, що найстрашніший і найнебезпечніший день на Русальному тижні був Зелений Четвер. Лише у цей день русалки могли ходити по селу. У цей четвер уранці, до сходу сонця, також і ввечері по заході русалки справляли Великдень... І у перший понеділок після Русального тижня відбувалися проводи русалок. [2, 372-373]. Тобто виходить, що Русальний тиждень таки треба справляти після Трійці.

неділя, 8 травня 2016 р.

Велес весняний, 9 травня


Худ. Петро Качалаба
Ушануванням Велеса рідновіри замінюють Миколу Весняного (Квітчатого). Натомість зимового Миколу святкують 6 грудня, що є невідповідним в річному колі, адже проти травневого свята стоїть Михайло на 8 листопада. І хоч Михайло і Микола в календарі ушановуються під різними датами, ми вважаємо їхню властивість тотожною і пов'язаною з місячною сутністю і опікунством тварин [2, 53].

Світлана Творун пише, що на Весняного Миколи влаштовують заздравні обіди. В деяких селах печуть коржики у вигляді овечок, баранців або їх закручених ріжок, які називаються "миколайчиками", ними пригощають дітей, промовляючи або наспівуючи: "Чибрики, чибрики, миколайчики – пригощайтесь, любі дітки – подолянчики".

пʼятниця, 6 травня 2016 р.

Відтворення давньої культової споруди на Смілянщині (видиво, світлини)

Голова громадської організації "Поклик Предків", жрець РПК Велемудр Скидан разом зі своїми однодумцями намагається відтворити стародавню культову споруду поблизу селища Холоднянське Смілянського району.

Місцина була прибрана від сміття, яке залишали і скидали місцеві мешканці, та розпочато відтворення стародавнього кромлеху у вигляді паркової скульптури. Місцева влада і культурні заклади сприяють такій ініціативі громадської організації, адже місто Сміла може відтворити місця ушанування історії і культури наших пращурів, відкрити туристичні маршрути до давніх поселень і святинь, проводити етнофестивалі та інші культурні заходи.

вівторок, 3 травня 2016 р.

Зелений тиждень на Хортиці

Коли розпускаються листя на деревах, люди радіють буянню зелені. Виходять на Природу на маївки, щоб гарно провести день, вдихаючи пахощі першого листя і квітів на деревах. Разом із цим духмяним повітрям до нас приходять на свято душі Предків - кличемо весь Рід збиратися на братчини.

Ляльник та Ярило Вишній на Запорожжі

Рідновіри Запорожжя 23-24 квітня вшанували Лялю і Ярила Вишнього - свято юності, дівочої краси та молодечої звитяги. Спочатку свято проводили в селі Гнаровське Вільнянського району. Організаторами свята виступив сільський будинок культури за сприяння родини Макаренків та їхніх друзів. До участі були запрошені волхв Світовит Пашник та берегиня Ясна Яковенко.

вівторок, 19 квітня 2016 р.

Європейська культура чи обман і містифікація?

Олесь Бердник
«Що практично означала акція Володимира?

Багато сучасних найавторитетніших учених захоплено твердять, що ми прилучилися до високої європейської культури, отримали письмо, відкрили вікно у світ найвищих осягнень людського генія. Чи так же воно?

субота, 16 квітня 2016 р.

Борис Іванович Яценко

Народився Борис Іванович 3 липня 1933 року в місті Ромни Сумської області в родині службовця. Дитинство минуло в Недригайлові. Згодом родина проживала у Вінниці, Гайсині - за місцем роботи батька. У Білій Церкві Київської області Б.Яценко закінчив середню школу і рік навчався у Львівському політехнічному інституті (1952 - 1953), але відчувши покликання до гуманітарних наук, залишив навчання і повернувся додому. В Білої Церкві він вступає до педінституту іноземних мов, який незабаром переводять до Горлівки Донецької області. Тут він здобув вищу освіту та одержав диплом з відзнакою за спеціальностями "англійська мова, українська мова та література" (1958).

пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

Князь Володимир і хрещення Русі

Чи хрестив князь Володимир Русь? Здавалося б дивне запитання, адже це всім відомий факт. Та не робіть поспішних висновків. У цій праці розкриваються мітологічні сюжети, що використали автори-монахи в "Повісті врем'яних літ" як для прикраси історичних подій, так і для поучення віруючих. Відверта брехня про хрещення Русі досі нав'язується нашому народу не тільки церковниками, але й недобросовісними науковцями і політиками, що принижує нашу національну гідність. 

середа, 13 квітня 2016 р.

15 квітня - Рахманський Великдень. Права Середа

Десь глибоко під землею, в підземному царстві, живуть блаженні люди рахмани, які померли. Своє життя вони проводять у Раю. За іншим уявленням, рахмани живуть десь на острові у далекій південній або східній країні, начебто у Ирії, де завжди тепло. Ця земля лише для блаженних.
У рахманів немає літочислення, адже живуть вони в позачасовому просторі. Тому, аби знати, коли треба святкувати Великдень, земні люди, їх нащадки, на Велику суботу викидають у річку шкаралупи з яєць, використаних при виготовленні пасок, або з крашанок, що споживаються на Великдень. Коли пускають ті шкаралупи на річку проказують: "Плиньте, плиньте у рахманські краї, про Великдень сповістіть."

вівторок, 12 квітня 2016 р.

Книги Степана Наливайка


На давній землі України жили індоарійські племена, отже звучав і санскрит - мова священнодійств і жерців, мова літератури, науки й культури. Санскритом написані «Ріґведа», «Махабґарата» й «Рамаяна», де боги, царі, мудреці й могутні вони мають імена, що нині побутують в українців як прізвища, де діють племена, відомі античним авторам на теренах України. Книга українського індолога на конкретних прикладах, із залученням широкого фактографічного й культурологічного матеріалу ілюструє, як санскрит і ці пам’ятки дозволяють по-новому поглянути на давні і сьогочасні реалії, проливають світло на багатовікову вітчизняну історію, культуру, мову. Автор переконаний, що найбільші несподіванки й відкриття чекають на нас при звернені до санскриту й санскритських джерел.

Яким має бути Державний Прапор України синьо-жовтим чи жовто-блакитним?

Останнім часом, особливо під час революції і війни все більше розкручується тема розташування кольорів Державного Прапора України. Це звичайно вносить напруження в суспільство і часто сприймається, як навмисна диверсія наших ворогів. Що може бути далеко не безпідставним, адже під час війни будь-яке роз'єднання думки народу принесе користь ворожим силам, тому їхні агенти будуть підтримувати цю ідею і підштовхувати "гарячі голови" на відповідні дії. Дехто вже забув, що йде війна і єдність народу потрібна як ніколи.

понеділок, 11 квітня 2016 р.

1 травня - Зелений тиждень та День Волхвів на Хортиці


Коли розпускаються листя на деревах, люди радіють буянню зелені. Виходять на Природу на маївки, щоб гарно провести день, вдихаючи пахощі першого листя і квітів на деревах. Разом із цим духмяним повітрям до нас приходять на свято душі Предків - кличемо весь Рід збиратися на братчини.
Богославлення - 1 травня 7524 (2016), 11-00.
Святилище-обсерваторія на Хортиці.
Біля святилища діятиме агітаційна точка, розповсюдження образів, оберегів, вишиванок, книжок та ін. речей духовного призначення.
Після богославлення - братчина (брати з собою їсти-пити).
Телефон для довідок: 063-336-03-78, 066-153-71-79 (Світовит), 096-984-26-74, 093-017-09-30 (Божевой)
Вхід вільний.

24 квітня - Ярило Вишній на Хортиці


Бог весняного Сонця Ярило, народившись на рівнодення, зростаючи піднімається у небесну вишину. Він має потужну силу, щоб остаточно воскресити природу, дати росту весняним сходам, цвітінню. Яриловою силою наснажуються люди, це їх надихає до великих звершень в ім'я свого Роду.

24-го квітня 7524 (2016), 11-00.
Святилище-обсерваторія на Хортиці.
Після богославлення - братчина (брати з собою їсти-пити).
Телефон для довідок: 063-336-03-78, 066-153-71-79 (Світовит), 096-984-26-74, 093-017-09-30 (Божевой).
Вхід вільний.